Aktualności - sp10bielawa

Bielawa na mapie Aktywnych Szkół MultiSport

Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum w Bielawie
pomyślnie przeszła dwuetapowy proces kwalifikacji i będzie reprezentować nasze miasto
w Dolnośląskim Turnieju Aktywnych Szkoł MultiSport (ASM).
W ramach ASM ponad 10 tys. dzieci będzie miało niepowtarzalną okazję wzięcia udziału
w międzyszkolnym turnieju, którego głównym punktem będzie multimedialny
test sprawności fizycznej oparty o standard Euro Fit Test.
UNICEF 2018- „DZIESIĄTKA” - DZIECIOM
„Pozwólmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę” – takie było hasło kolejnego projektu pomocowego UNICEF,
do którego jako szkoła od ośmiu lat zrzeszona w Klubie Szkół Unicef przystąpiliśmy w październiku ubiegłego roku.
Celem projektu było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego
oraz zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i koców dla dzieci z Syrii.
Działając w projekcie uczniowie mieli możność dowiedzieć się, jak tragiczny jest los dzieci w rejonach dotkniętych wojną
i co można zrobić, żeby im pomóc.
Cała społeczność szkolna  z zaangażowaniem przystąpiła do wykonywania ozdobnych poduszeczek, tzw. jaśków.
Starsi, utalentowani plastycznie uczniowie malowali obrazy. Klasy taneczne i zespoły wokalne przygotowywały swoje programy.
14 marca br. w bielawskim Kinie MOKiS odbył się uroczysty finał projektu: Koncert dla Unicef  pod hasłem „Wszystkie Kolory Świata”.
Zaproszenie na koncert przyjęli włodarze naszego miasta: Burmistrz Piotr Łyżwa, przedstawiciele Rady Miasta, władze oświatowe, dyrektorzy kilku szkół, byli dyrektorzy „dziesiątki”.
Licznie zgromadzona publiczność, wśród której było wielu rodziców podziwiała występy uczniów – laureatów prestiżowych konkursów artystycznych.
Kontrast między pięknie ubranymi, radosnymi, roztańczonymi i rozśpiewanymi na scenie uczniami, a płynącym z ekranu obrazem znękanych barbarzyństwem wojny  dzieci  potęgował wrażenie ich nieludzkiego cierpienia i nie pozostawiał żadnego z widzów obojętnym.
Wystawione na „aukcję” poduszeczki i obrazy cieszyły się ogromnym powodzeniem.
Za wyeksponowane w holu teatru prace ofiarodawcy wrzucali do puszek więcej, niż cena wywoławcza.
W efekcie zebraliśmy na pomoc dla dzieci z Syrii cegiełki o wartości 6274,00 złote.
I pragniemy gorąco podziękować Wszystkim Ludziom Dobrej Woli, którzy przyczynili się do zebrania cegiełek,
bo „Dobry człowiek jest jak małe światełko, wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy”
/p. Bosmans/
Szkolni koordynatorzy projektu
Szkoła Podstawowa nr 10 z O. Sportowymi i O. Gimnazjum
Copyright 2000-2017 sp10bielawa . All rights reserved.

+48 74 645 - 22 - 17
sekretariat@sp10.oswiata.bielawa.pl