Uczniowie w stolicy Dolnego Śląska

2 października 2018 r. piątoklasiści zawitali szynobusem do Wrocławia. W pierwszej kolejności odwiedzili Muzeum Pana Tadeusza. Podczas lekcji muzealnej pt. “Kontusze i figatele. Życie w dawnej Polsce” poznali specyfikę życia w dawnej Polsce, obowiązujące zasady, obyczaje i tradycje. Dowiedzieli się, jak ubierali się polski szlachcic i szlachcianka oraz zapoznali się z zasadami dobrego wychowania w dawnych czasach.

Spacerem po wrocławskim rynku udali się do Piernikarni Wrocławskiej, gdzie mogli przygotować i przyozdobić własnoręcznie swoje pierniczki.

Uczniowie zdobyli solidną wiedzę o piernikach, ich historii, piernikarzach i ich cechu, a także przyprawach, bez których nie byłoby piernika.

opr. Małgorzata Bieżanowska