Kulinarne zmagania z Okrasą

        W ramach IV Festiwalu Promocji Zdrowa uczennice naszej szkoły: Maria Maciejewska, Natalia Lara, Maja Cędrowicz i Anna Parkitna wzięły udział w “Potyczkach kulinarnych z Karolem Okrasą”. Przedsięwzięcie odbyło się 10 października 2018 r. w Zespole Szkół w Pieszycach. Głównym gościem i jurorem był Karol Okrasa, który podczas swojego wykładu przybliżył młodym ludziom zasady zdrowego trybu życia i odżywiania. Zachęcał do inwestowania w życiu w swój potencjał, zapewniając, że to inwestycja, która w 100% się zwraca.

        W zmaganiach konkursowych młodzież  z klas VII SP, VIII SP i III GIM. miała przygotować dwie potrawy: wariacje wokół sałatek i kanapek. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie potrawy i udekorowanie stołu o tematyce “Wspomnienie lata i jesieni”. Jury na czele z Karolem Okrasą oceniało: wygląd potrawy, smak, proces technologiczny, znajomość zasad BHP i ich przestrzegania oraz podanie potrawy i udekorowania stołu zgodnie z tematyką konkursu.

         Uczennice naszej szkoły: Maria Maciejewska i Natalia Lara  uplasowały się na 2 miejscu na 20 zespołów z Powiatu Dzierżoniowskiego. Gratulujemy!

Oczywiście nie obyło się bez autografów i wspólnych zdjęć z Karolem Okrasą.

opr. Małgorzata Bieżanowska

Więcej zdjęć w galerii