Celuj w „DZIESIĄTKĘ”! Sukcesy 2018/2019

Alicja Stachurska, Szymon Kuriata, Ryszard Chereźniak i  Bartłomiej Szyburski to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum w Bielawie. Na co dzień uśmiechnięci, pełni energii i pomysłów rozwijają swoje pasje. Nie przeszkadza mi to w  nauce.

Ala i Szymon zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu zDolny Ślązaczek z języka polskiego. Jak sami mówią o sobie, są bardziej umysłami ścisłymi. Ala wiąże swoją przyszłość z biologią i chemią,  choć bardzo lubi czytać, Szymon z matematyką, a jego pasją jest koszykówka. Tak ogromnego sukcesu nie spodziewali się, jak wspominają, chcieli po prostu spróbować swoich sił za namowa nauczylieli, choć nie lubią konkursów i rywalizacji, uczą się dla siebie.  Ale udało się z czego ogromnie się cieszą.

Ryszard odniósł sukces w Wojewódzkim Konkursie zDolny Ślązak Gimnazjalista zostając laureatem z biologii, geografii, fizyki i matematyki. Na co dzień interesuje się piłką nożną, która jest jego pasją.

Oprócz satysfakcji ww uczniowie są zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i gimnazjalnego z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Osiągnięcia uczniów zwiększają ich szansę na dostanie się do wymarzonej szkoły średniej. 2 kwietnia 2019 r. na uroczystej gali we Wrocławiu odebrali  swoje zasłużone medale i dyplomy.

Kolejnym sukces odniósł Bartek,  zdobywając 6 miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie pn. „Bliżej pszczół”, który odbył się w województwie lubelskim w dniach 1-2 kwietnia 2019 r. Jest on pozytywnie zakręcony w temacie pszczół, od kilku lat interesuje się tematem pszczelarstwa. Jego pasją jest biologia, szczególnie genetyka i chemia. Zainteresowanie pszczołami zaszczepił w nim jego dziadek, który ma własną pasiekę. Marzeniem Bartka było dostanie się do szkoły średniej w Pszczelej Woli, które właśnie się spełniło. Odnosząc sukces w konkursie został przyjęty już w poczet uczniów Technikum Pszczelarskiego ww miejscowości. Zapytany, z czym wiąże swoją przyszłość, odpowiedział bez wahania, że z pracą w laboratorium, niewykluczone, że dotyczyło to będzie właśnie pszczół. Choć zastanawia się także nad kryminalistyką. Czas pokaże.

Utalentowani, pracowici,  ale przy tym bardzo skromni młodzi ludzie, którzy poza nauką szkolną rozwijają swoje pasje, a sukcesy odnoszą przy okazji.Za chwile opuszczą mury „Dziesiątki” i będą realizować swoje marzenia.

opr. Małgorzata Bieżanowska