„Surówka dla zdrówka ”

31 października był dla uczniów klas trzecich SP 10 podsumowaniem projektu  „Zdrowo się odżywiamy”. Uczniowie rozpoczęli tydzień od próby odpowiedzi na pytanie „Czym pachnie jesień? Najpierw dzieci poznały rośliny uprawne a następnie uczyły się rozpoznawać niektóre z nich po korzeniach, kłosach i ziarnach. Z uwagą poznawały sposoby konserwowania żywności,  projektowały etykiety na konfitury, marynaty czy dżemy. Przygotowywały klasowe książki kucharskie, z entuzjazmem dzieliły się swoimi ulubionymi przepisami. W grupach tworzyły Piramidę Zdrowego Odżywiania .Uczyły się dzielić produkty żywnościowe na zdrowe i niezdrowe i przygotowywały plakaty zachęcające do zdrowego odżywiania.  W finale dzieci same zabawiły się w kucharzy. Uczniowie wyposażeni w fartuszki kucharskie, deseczki, obieraczki, miseczki i przede wszystkim ulubione składniki przystąpiły do wykonywania zdrowych surówek z warzyw i owoców.               W klasach zrobiło się kolorowo, pachnąco i smacznie.

„Chcesz być silny i zdrowy jedz warzywa i owoce!”

opr. Agnieszka Adamczyk